Slovak German

Drawing    

Painting    

Graphics    

Collages    

Combined    
technology
    

Sculpture    

Betlehems    

Photos    

Media    

© 2017
Jozef Práznovský

    
Solo exhibitions:
1980 - Karvina – Fryštat (ČR)
1987 - Rajecké Teplice – Kúpeľný dom Baník
1991 - Rajec – Na starej radnici
1993 - Rajec – Mestské kultúrne stredisko
1995 - Žilina – Makovického dom
1999 - Bytča – Sobášny palác
2000 - Rajecké Teplice – MSÚ
2000 - Bytča – Sobášny palác
2001 - Bytča – Sobášny palác
2001 - Bytča – Sobášny palác – výstava drevených plastík
2001 - Ždiar – Ždiarsky dom
2002 - Bytča – Sobášny palác
2003 - Bytča – Sobášny palác
2004 - Námestovo
2005 - Žilina – Makovického dom
2005 - Bytča – Sobášny palác
2005 - Maršová - Rašov – Kultúrny dom - výstava betlehemov
2007 - Turčianské Teplice – Galéria Mikuláša Galandu - Veľká noc 2007 (plastika)
2007 - Turčianské Teplice – Galéria Mikuláša Galandu - olejomaľba, kresba, grafika
2007 - Strečno
hrad (grafika, maľba)
2008 - Vrútky
Veľká noc
2008 - Bytča
Okresná knižnica
2008 - Čadca Kysucké múzeum – Betlehemy ako ich nepoznáme
2009 - Hovězí (ČR) – Betlémy jak je neznáte
2009 - Žilina – Makovického dom – Betlehemy
2010 - Kaštieľ Radoľa BETLEHEMY AKO ICH NEPOZNÁME
2010 - Rajec – Výstavná sieň Radnice – BETLEHEMY AKO ICH NEPOZNÁTE
2011 - Kaštieľ Radoľa (Veľká noc)
2011
- Kaštieľ Radoľa (Vianoce)
2012
- Lietava – výstava betlehemov
2013
- Ilava – výstava betlehemov
2014
- Bratislava Incheba – unikátna výstava viac ako 800 betlehemov
2015 - Žilina Dom Matice Slovenskej  unikátna výstava betlehemov
2015 - Žilina Dom Matice Slovenskej  Veľká noc s Jozefom Práznovským
2015 - Lurdy (Francúzsko) výstava betlehemov s krížových ciest
2015 - Rajec – Výstavná sieň Radnice – BETLEHEMY AKO ICH NEPOZNÁTE
2015 - Žilina - OC Mirage - výstava betlehemov
2016 - Medžugorje (Bosna a Hercegovina) - výstava betlehemov a krížových ciest
2016 - Jindřichov Hradec (ČR) - výstava betlehemov
2016 - Trenčín - OC MAX - výstava betlehemov
2017 - Žilina - Vranie (Jednota dôchodcov Slovenska) - výstava krížových ciest
Group exhibitions:

OV AVT  

1979 až 2010  Žilina  (Makovického dom, Dom odborov)
1986 - Bytča – Sobášny palác
1998 - Bytča – Sobášny palác
2005 - Žilina - Makovického dom - výstava betlehémov

KV AVT  

1995 - Ružomberok
1998 - Ružomberok
1999 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica
2000 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica
2001 - Ružomberok
2001 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica
2002 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica
2003 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica
2003 - Ružomberok
2004 - Oščadnica
2005 - Oščadnica
2006 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica  (VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2006)
2006 - Ružomberok - XVI. ročník VÝTVARNÝ RUŽOMBEROK 2006
2007 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica  (VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2007)
2008 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica  (VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2008)
2009 - Kysucká galéria, kaštieľ Oščadnica  (VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2009)

CSV AVT  

1992 - Dubnica nad Váhom
1994 - Bratislava Výtvarné spektrum
1994 - Trenčín – Hrad Trenčín
1996 - Trenčín – Trenčianska Synagóga NOS
1997 - Bratislava – NOS
1999 - Humenné – Výtvarné spektrum
2000 - Humenné – Výtvarné spektrum
2006 -
Oščadnica – ŽENA A KVET
2008 - Humenné – Výtvarné spektrum
2008 -
Oščadnica – ŽENA A KVET
2008 - Ružomberok – TVORIVÉ ZÁUJMY ČLOVEKA

   AVT  

 

 

 

 

1980 - Dudince – Kúpeľný dom
1984 - Súľov – Kultúrny dom
1996 - Žilina – Magnólia  (ARTEFAKT)
1998 - Rimavská Sobota – Mestské kultúrne stredisko
1998 - Terchová – Múzeum
1998
- Sliač – Výtvarný salón
1999 - Banská Bystrica – Stredoslovenské múzeum  (ARTEFAKT)
1999
- Sliač – Výtvarný salón
2000
- Banská Bystrica – Stredoslovenské múzeum  (ARTEFAKT)
2000
- Sliač – Výtvarný salón
2001
- Svätý Jur  (ARTEFAKT)
2002 - Bytča
Kresťanské centrum mládeže
2002 - Modrý kameň - Kaplnka  (ARTEFAKT)
2003
- Banská Bystrica - Múzeum SNP  (ARTEFAKT)
2004 - Bytča - penzión Jasienka
2004 - Žilina - Makovického dom - výstava sakrálnej drevorezby
2004 - Zvolen - výstava sakrálnej drevorezby
2004 - Žilina - Dom Matice slovenskej (ARTEFAKT)
2004 - Krakow (PL) - výstava betlehemov
2005 - Zvolen - Sakrálna výtvarná tvorba 2005 (Dom Phorum)
2006 -
Žilina (Makovického dom) - Čas Veľkonočný
2006 - Zvolen - Sakrálna výtvarná tvorba 2006
2006 - Žilina (Makovického dom) - Čas Vianočný
2006
- Hodonín (ČR) – 7. VÝSTAVA BETLEHÉMŮ HODONÍN 2006
2007 - Hodonín (ČR) – 2. VELIKONOČNÍ VÝSTAVA HODONÍN 2007
2007 - Šurany - MKS - Maliarske variácie Združenia ARTEFAKT
2007 - Bratislava - Jesenný salón Združenia ARTEFAKT
2007 - Bytča - Mestská knižnica - SNP a II. sv. vojna v dokumentoch a artefaktoch
2007 - Žilina - Makovického dom - Betlehemy
2008 - Žilina - Makovického dom - Veľká noc
2008 - Hodonín (ČR) – 8. VÝSTAVA BETLEHÉMŮ HODONÍN 2008  
2008 - Žilina - Makovického dom - ČAS VIANOČNÝ
2009 - Hodonín (ČR) – 3. VELIKONOČNÍ VÝSTAVA HODONÍN 2009
2009 - Rím (Taliansko) kostol Santa Maria del Popolo – Betlehemy
2010 - Hodonín (ČR) – 9. VÝSTAVA BETLEHÉMŮ HODONÍN 2010
2013 - Jindřichov Hradec (ČR) – IV. Ročník medzinárodní souteže tvůrců betlehemů 
2013
- Bytča – Dom nábytku (Vianočná výstava) (ARTEFAKT)
2014
- Bytča – Dom nábytku (Veľkonočná výstava) (ARTEFAKT)
2014
- Žilina – Dom Matice Slovenskej (ARTEFAKT)
2014
- Malacky – Kaštieľ (ARTEFAKT)
2014 - Nimnica – Kúpeľný dom (ARTEFAKT)
2015 - Žilina - Dom Matice Slovenskej (ARTEFAKT) pri príležitosti životného jubilea
2016 - Žilina - Dom Matice Slovenskej (ARTEFAKT) - NÁVRATY V ČASE
Appreciation:  

OOS Žilina   
OOS Žilina   
ROS Žilina   
ROS Žilina   
ROS Žilina   
LOS L.Mikulaš   
  KOS Čadca   
ROS Žilina   
 ROS Žilina   
LOS L.Mikulaš
   
ROS Žilina   
RKS Žilina   
KKS Čadca   
KKS Čadca   
RKS Žilina   

1984 – 3. place in the category drawing
1986 – 3. place in the category of painting
1998 – 2. place TVORBA 1998
2000 – 1. place TVORBA 2000

2003
Grand Jury Prize - Betlehemy
2003 Honorable mention for graphics - VÝTVARNÝ RUŽOMBEROK 2003
2005
Diploma and appreciation - VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2005
2005
Diploma za voľbu materiálu a jeho kultivované výtvarné spracovanie
2006 – Diploma and 2. place TVORBA 2006
2006
Honorable mention - VÝTVARNÝ RUŽOMBEROK 2006
2007
2. place - Betlehemy
2008 3. place - TVORBA 2008
2008
Diploma - VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2008
2008
Diploma a Mayor Price Oščadnica - ŽENA A KVET 2008
2009 3. place - TVORBA 2009
Honorable mention:
OOS Žilina - in the art of painting 1981, 1983, 1985, 1988, 1989
AVT  - in the field of graphics 2003
Authorial contribution in drawing and painting AVT 1985

within the department MV SR and army MV in years 1981 – 1990:  
Banská Bystrica 1981, 1982, 1984, 1986, 1988, 1989  

Pices within the department MV SSR a FMV ČSSR

1982 – 2. place in the category Graphics in the national round ZUČ (Bratislava)
1983 –
1. place in the category Graphics - drawing in regional round ZUČ (Banská Bystrica)
1984
1. place in the category of painting in the regional round ZUČ (Banská Bystrica)
1984 –
3. place in the category of painting in the national round ZUČ (Bratislava)
1985
3. place in the category of painting  the national round ZUČ (Prostějov)
1986
1. place in the category of painting in the regional round ZUČ (Banská Bystrica)
1986
1. place in the category of painting in the national round ZUČ (Bratislava)
1987
3. place in the category of painting the national round ZUČ FMV (Holešov)
1988
1. place in the category of painting in the regional round ZUČ (Banská Bystrica)
1988 – 1. place in the category of painting in the national round ZUČ (Bratislava)